Elnök: Prof. Dr. Lengyel Csaba

Véradásra hívják az egészségügyi dolgozókat

Az elmúlt időszakban elmaradt egyetemi véradások miatt az Országos Vérellátó Szolgálat és a Szegedi Tudományegyetem arra kéri az egyetemi hallgatók mellett az egészségügyi dolgozókat is, hogy a következő napokban, hetekben menjenek el vért adni, hiszen a vérkészítményekre ebben az időszakban is folyamatosan szüksége van az egészségügyi intézményeknek.
A Szegedi Tudományegyetem Magyarországon elsőként érdemelte ki a „Véradásbarát Felsőoktatási Intézmény” elismerést, amely jól mutatja az egyetemi hallgatók és dolgozók elkötelezettségét a véradás támogatása mellett. Az elmúlt időszakban a járványhelyzetben elmaradt egyetemi véradások miatt az Országos Vérellátó Szolgálat és a Szegedi Tudományegyetem arra kéri a hallgatók mellett az egészségügyi dolgozókat is, hogy a következő napokban, hetekben menjenek el vért adni. Az elmaradt műtétek, illetve az egészségügyi ellátás újraindítása fokozott vérfelhasználást igényel, amire fel kell készülni.

A legközelebbi véradási lehetőségekről ezen a linken tájékozódhatnak. A véradáshoz személyi igazolvány, lakcím- és TAJ-kártya szükséges!

bicikl-balvk-kozdiag-jobb