Elnök: Prof. Dr. Facskó Andrea

TÁMOP-6.2.4.B-14/2-2015-0013

szech2000szech2000

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ betegellátó kapacitásait a DAOP-4.1.2/B-11-2011-0001 „Rehabilitációs szolgáltatások fejlesztése a dél-alföldi régióban” elnevezésű projekt tette teljesebbé. A pszichiátriai és addiktológiai betegek ellátását a zárt láncú rehabilitáció megteremtésével és azzal, hogy az infrastrukturális fejlesztés eredményeként megszűnik a pszichiátriai egészségügyi szolgáltatások szakmai - és elhelyezésből adódó területi széttagoltsága. A súlyos koponya és agysérültek ellátását segítő rehabilitációs központ létrejöttével, mely új profil Klinikai Központunk életében.

tamop

Projektazonosító: TÁMOP-6.2.4.B-14/2-2015-0013

Projekt címe: Rehabilitációs szolgáltatások, egészségügyi szakember ellátottságának biztosítása a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központban

Kedvezményezett: Szegedi Tudományegyetem

Projekt időtartama: 2014.11.05 – 2015.10.31.

Projekt főösszege: 49.513.980 Ft

Pályázatunkkal biztosítani szeretnénk az új ellátási forma fenntartásához szükséges munkaerő kapacitást, ezért 5 fő szakdolgozó foglalkoztatását kértük támogatott módon. A pszichiátriai rehabilitációs részleghez pedig 22 fő szakdolgozó támogatását kértük pszichiátriai szakápoló és gyógyfoglalkoztató szakképzésben való részvétellel. A tényleges képzésben résztvevői létszám 18 fő, akik részére egyenként egy 8 darabból álló szakmai tankönyvcsomag került beszerzésre továbbá a célcsoport számára biztosított szakmai vizsga lebonyolításához külső szolgáltatást vettünk igénybe, amely a projekt megvalósítása érdekében időközben szükségessé vált. A projekt által támogatott képzésben résztvevők valamennyien sikeres szakmai záróvizsgát tettek.

A projekt alapvető céljával összhangban a létszámbővítés hozzájárul az érintett egység egészségügyi ellátórendszerének hatékony működéséhez a szakmai képzés pedig a betegellátás színvonalának javulásához, mindezeken túl pedig az új funkciókhoz illeszkedő szakdolgozói kapacitások biztosításához.

A projekt nyilvánosságának biztosítása érdekében a C típusú projekttábla elkészült és a fizikai megvalósítás helyszínén elhelyezésre került.

Balogh Dénes
Klinikai Központ főápoló