Elnök: Dr. Németh László

Antidepresszáns az orbáncfű

A gyógynövény világpiac egyik legnagyobb tételben forgalmazott szereplője, egyébként idén az év gyógynövényévé is választották ezt a szépséges, csillagforma sárga virágot, mely ilyentájt már jó arasznyi és szinte mindenfelé megtalálható hazánk tájain. Antidepresszáns hatású, ilyen célra is alkalmazzák a gyógyászatban az orbáncfüvet. Tráser László kérdezte róla Csupor Dezsőt, a  Magyar Gyógyszerészeti Társaság gyógynövény szakosztályának elnökét.

A felvétel meghallgatható ide kattintva!

Tisztújítás a Professzorok Batthyány körében

A közelmúltban tartotta tisztújító közgyűlését a Professzorok Batthyány köre, melynek munkájáról, a tisztújítás eredményéről Tóth Gábor professzort, a szegedi térség vezetőjét kérdezte Tráser László.

A felvétel ide kattintva meghallgatható!

Lévay Gizella,
április 4, 2019 10:03 DE
Date sent: Apr 4, 2019 10:02 AM
To: "webmester@gmf.u-szeged.hu" <webmester@gmf.u-szeged.hu>
Subject: kk honlapra való feltöltés kérése

Tisztelt Címzett!

Kérem, hogy a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Klinikai Központ honlapjára a bevezető cím és a szöveges
ismertetés mellett csatolt hangfelvételt  feltölteni szíveskedjen.

Köszönettel:

Lévay Gizella
sajtó- és PR referens

Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ
6725 Szeged, Tisza Lajos krt. 107.
62/342-395

Tisztújítás a Professzorok Batthyány körében

Megújult a védőnői ház Tápén

A XXI. századi technikai követelményeknek megfelelő, modern védőnői szolgálattá alakították át Tápén a korábbi tűzoltó szertárat: a Honfoglalás utca 30-ból a 73-ba költözött az immáron önálló működésű, az SZTE Klinikai Központ által működtetett egészségügyi ellátó helyiség.

Bővebben: http://www.u-szeged.hu/sztehirek/2019-marcius/megujult-vedonoi-haz?objectParentFolderId=19355

Nagyböjt idejére

Nagyböjt idejét éljük, a keresztények számára a Krisztus feltámadását megelőző 40 nap böjttel, önmegtartóztatással telik, mintegy a magunk eszközeivel megélve Jézus Krisztus szenvedését. De manapság a világ megfeszített rohanásában helytállni, és eközben még a szó vallási értelmében böjtölni is - rendkívüli erőfeszítést igényel, amiről ki- ki maga határoz.  Mint Benyik György teológus professzor szavaiból kitetszik, keresztények számára a böjt valójában az Istenhez törekvő ember elmélkedésének ideje, nem csupán az önmegtartóztatásé. Tráser László összeállítása.

A hanganyag ide kattintva meghallgatható!

Segítenek a Rotarysták

Ha valaki azt állítaná, az ember semmit nem változik, főként nem tanul semmit, ezt meg lehet cáfolni! Elég lenne lesétálni a szegedi Bertalan-híd lábához és onnan végigmenni a mára már 7 km hosszú tanösvényen, előbb a Tisza, majd a Maros mentén. A kocogásra, sétára, de lovaglásra is kiválóan alkalmas út a hétvégi tömeg ellenére is tiszta. Legalább is ezt állítja a tanösvény egyszemélyes főépítésze, Farkas András, akivel Tráser László beszélgetett.

A felvétel ide kattintva meghallgatható!

bicikl-balvk-kozdiag-jobb