6725 Szeged, Kálvária sgt. 57.

Betegellátás:

+36 62 341 634

office.psych@med.u-szeged.hu

Intézetvezető:
Prof. Dr. Kálmán János

tanszékvezető egyetemi tanár,
az Orvostudományok Doktora

Akikre büszkék vagyunk 2019

Klinikánk Menedzsmentjének tagja, Keszég Zsuzsanna szakdolgozó kollegánk Pro Curatio Valetudine "Az Egészség Ápolásáért" díjat kapott, melyet a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Csongrád Megyei Szervezete alapított.

Gál Bernadett Ildikó (alkalmazott egészségpszichológiai szakpszichológus) és Hegedűs Klára Mária (PhD-hallgató) szkizofréniával élők hozzátartozói számára létrehozott csoport-programjukkal II. helyezést értek el a Szkizofrénia Akadémia Nemzetközi Konferenciájának poszter szekciójában.

Hivatkozás: Gál, B.I., Hegedűs, K.M., Domján, N. & Álmos, P.Z. (2019). Developing a training group for caregivers of patients with schizophrenia spectrum disorders - poster presentation. Schizophrenia Academy International Conference, Budapest.

Klinikánk munkatársa, Dr. Lázár Bence András rezidens 2019. május 17-én sikeresen, 100%-os pontozási teljesítménnyel megvédte „Morphometric and neurochemical characterization of primary sensory neurons expressing the insulin receptor in the rat” című Ph.D. értekezését.

Az SZTE 2019-es Innovációs Díját a természettudományok és élettudományok területén Klinikánk munkacsoportja nyerte. Leginnovatívabb kutatómunka a természettudományok és élettudományok területén nyertese: Prof. Dr. Kálmán János, Pályamunka címe: LacrimAD: egy újszerű, non-invazív és költséghatékony Alzheimer-kór diagnosztikai eljárás könnymintából. A sikeres pályázat résztvevői: Dr. Pákáski Magdolna és Dr. Datki Zsolt László.

Klinikánk munkatársa, Herceg Attila a klinikai Menedzsment tagja Kiváló Ápoló elismerést kapott, melyet május 30-án, az Ápolók Nemzetközi Napján rendezett központi Egyetemi Ünnepségen vett át az Egyetem vezetésétől.

Román Eszter (SZTE ÁOK Pszichiátriai Klinika VI. évf., TDK-hallgató, szakdolgozó):

“Első lépés egy egységes szemlélet felé: az alkohol okozta megvonási szindróma súlyosságának dimenzionális megközelítése” című munkájáért az XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos- és Egészségtudományi Szekciója Konzervatív Orvostudományok - Pszichiátria tagozatának második díját vehette át.
Témavezetők: Dr. Andó Bálint, Dr. Lázár Bence András

klinika1