6725 Szeged, Kálvária sgt. 57.

Betegellátás:

+36 62 341 634

office.psych@med.u-szeged.hu

Intézetvezető:
Prof. Dr. Kálmán János

tanszékvezető egyetemi tanár,
az Orvostudományok Doktora

VI. évfolyam szigorlati időszak elfogadásának feltételei

A gyakorlat időtartama

A pszichiátriai gyakorlat 4 hét, melynek utolsó hete egyben a vizsgahét.

Gyakorlati beosztás

A pszichiátriai szigorlati időszak megkezdésekor minden hallgató választhat és nyilatkozik arról, hogy a négy hetes gyakorlati időt forgó, vagy tutorirendszerben szeretné eltölteni:

• az SZTE Pszichiátriai Klinikán gyakorlatukat töltő hallgatók az akut, addiktológiai és rehabilitációs profilú osztályaink tevékenységében vesznek részt
  • a tutorirendszerben a hallgató egy klinikus-tutor mellett az adott osztályon teljesít 2 hetet, és 1 hetet tölt egyéb részlegünkön
  • a forgásosrendszerben minden részlegen 1 hetet tölt a hallgató

A gyakorlat elfogadásának feltételei

A hallgatók 3 kórrajzot kötelesek bemutatni a szigorlaton, melyek a szigorlati számonkérés részei. A vizsgán a három esetből egy kiválasztásra kerül, és erről az esetről a vizsgázó összefoglalóan beszámol, és kérdéseket kap.

A kórrajzot a szigorló készíti el, az egészségügyi dokumentáció másolatát (pl. MedSol) nem fogadjuk el.

A kórrajz tartalmazzon pszichodiagnosztikai tesztet, melyet a szigorló értelmezni tud.

Ügyeljenek arra, hogy a páciens azonosítására alkalmas személyes adatot a kórrajz ne tartalmazzon.

Szigorlati vizsgatételek

A 2014/2015 tanévben a VI. évfolyamos hallgatók a kollokviumról már ismert tételsorból vizsgáznak (kiegészítve a III. tételsorral).

A 2014/2015 tanévben pszichiátriai tanulmányaikat kezdő hallgatók az új tételsor szerint kollokválnak és szigorlatoznak.

klinika1
klinika2