6725 Szeged, Semmelweis utca 6.
Intézetvezető: Prof. Dr. Varga Endre
Tanszékvezető egyetemi tanár
az orvostudomány kandidátusa

ASM 2018

Az Ausztráliai Ortopéd Traumatológiai Társaság (Australian Orthopaedic Trauma Society-AOTS) 2018. június 22-24. között rendezte meg Queensland-ben éves tudományos találkozóját, melyre egyetlen külföldi előadóként és vitapartnerként meghívták Prof. Dr. Varga Endrét a SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Traumatológiai Klinika tanszékvezetőjét, aki 4 előadást tartot a következő témakörökben:

1, The future of the trauma surgery-Planning, navigation and 3D printing
2, Chest wall stabilisation
3, Case discussion on Pelvic Fractures
4, The failed neck of femur fracture-my experince in salvage

Előadásaiban ismertette a jelenlegi tudományos kutatásait és tapasztalatait a medencegyűrű biomechanikája és a számítógépes műtéti tervezés területén.

Ezt megelőzően Newcastle-i Egyetemen, Ausztráliában egy egyórás előadást tartott a mellkasstabilizálás lehetőségeiről, melyet Ausztrália és Újzéland Trauma központjaiban webinar formájában követhettek és interaktív módon részt vehettek a diszkusszióban.

ASM 2018

szte tik