6725 Szeged, Semmelweis utca 6.
Intézetvezető: Prof. Dr. Varga Endre
Tanszékvezető egyetemi tanár
az orvostudomány kandidátusa

Advanced Trauma Life Support meeting 2016

Az Advanced Trauma Life Support Európai Munkacsoportja 2016. szeptember 23-25. között Osloban tartotta éves közgyűlését. Ezen a fórumon Magyarországról, Szegedről Prof. Dr. Varga Endre az ATLS Magyarország elnöke, Várkonyi Edina az ATLS Magyarország nemzetközi koordinátora, Dr. Nardai Gábor budapesti kurzusigazgató, Dr. Bodzay Tamás budapesti orvos-igazgató és Bodzay Petra budapesti koordinátor vettek részt.

A programon sok érdekes dolog mellett Magyarország ismét elismerést kapott, nevezetesen az Amerikai Sebész Társaság fejezte ki háláját és elismerését a Magyarországon végzett tíz éves tevékenység miatt. Az első tíz év kurzusai kizárólag Szegeden kerültek megrendezésre. Ebben az évben Budapesten is nyitottunk egy új kurzushelyszínt. Az elismerés része, hogy 2017-ben Magyarország kapta a lehetőséget, hogy az európai ATLS meetinget megrendezhesse.

atls nagy

szte tik